ГОЛЕМ СКАНДАЛ: Здравите ги сместиле заедно со ЗАРАЗЕНИТЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ

Во студентскиот центар Никола Тесла во која се сместени заразените со коронавирусот по грешка биле сместени шест лица од Република Српска. Премиерот на Република Српска,...

Приведен Дарко Лазиќ

Фолк пејачот Дарко Лазиќ е приведен во местото Брестач. Тој управувал „Порше панмера“ без возачка дозвола. Возачката му е одземена откако тој минатата година...

Српскиот имунолог Јанковиќ: КОРОНАТА МОЖЕ ДА СЕ ПОБЕДИ НА ТРИ НАЧИНИ

Српскиот имунолог Срѓа Јанковиќ вели дека сме на добар пат да ја добиеме првата од неколкуте рунди против коронавирусот и дека е од исклучителна...

(ФОТО) Цеца и ќерката Анастасија во бикини!

На социјалните мрежи се појави фотографија од балканската мега ѕвезда Светлана Ражнатовиќ - Цеца, на која се гледа како таа и нејзината ќерка Анастасија...

Босна и Херцеговина го укина полицискиот час

Босна и Херцеговина го укина полицискиот час, а мерката стапува во сила уште денеска, соопшти Федералниот кризен штаб. На 21 март Федералниот кризен штаб,...

Северина објави бизарна фотографија

Пејачката на Инстаграм објавила бизарна фотографија на која од нејзината глава растат неколку раце во форма на круна, а покрај тоа објавила “вонредно соопштение.” –...

Во Подгорица ечи МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ за време на полициски час!

На социјалната мрежа Фејсбук се појави видео на кое жители во станбена населба во Подгорица ја пеат една од најубавите македонски песни на сите...

Словенија почнува масовно тестирање

Словенечката Влада објави дека дополнително ќе го интензивира тестирањето за коронавирусот бидејќи сака да добие реална слика за тоа колку граѓани се инфицирани. Дополнителните тестирања...

Само една српска пејачка може да го носи ова (ФОТО)

За кратко време Јелена Карлеуша доби илјадници „лајкови“ и стотици позитивни коментари од нејзината армија обожаватели. Таа објави фотографија на која изгледа навистина провокативно. Погледнете:

(ВИДЕО) ВО БУГАРИЈА: Вepижeн cyдиp на 15 камиони, има зaгинaти

Повеќе лицa се пoвpeдeни а најмалку две лица починале утринава при верижен судар во Бугарија. Како што јавуваат тамошните медиуми, најмалку 15 камиони се...

Бидете поврзани со нас!

22,180ФановиМи се допаѓа

Latest article

Приведен кавадарчанец: Во неговиот трактор пронајдени мигранти

Во текот на вчерашниот ден околу 19.30 часот во Кавадарци, кај нова крстосница кај Градските гробишта, полициски службеници го лишиле од слобода Р.К.(58) од...

Денеска гласаат болните од ковид-19 и лицата во самоизолација според посебен здравствен протокол

Денешното гласање на болните од Ковид-19 и на лицата кои се во самоизолација се одвива според посебно утврден здравствен протокол за заштита. Гласањето ќе...

Во последното деноноќие повеќе оздравени одколку заболени од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 63 -Куманово 4 -Дебар 6 -Штип 4 -Прилеп 2 -Тетово 14 -Струга 6 -Велес...