ГОЛЕМА ТЕПАЧКА ВО ТЕТОВСКО: Нападнати лица со палка и шипка

На 24.04. во 17.50 часот во Полициско  одделение Групчин лицето И.М. (43) од село Добарце пријавил дека истиот ден тој и неговиот внук биле...

Во скопски Бутел пронајдени над 1 тон марихуана

Во соработка со Основното јавно обвинителство од Кавадарци во магацин во населбата Бутел, полицијата пронашла 12 палети во кои имало 1 тон и 240...

Нападната продавачка во Скопје

Вчера во 12.00 часот, К.Ј.(29) од Скопје пријавила дека на ул.„Тале Христов“, во продажен објект каде била вработена, едно непознато лице најпрвин почнало да...

Поднесена кривична пријава за фалсификување пари во Делчево

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против И.С.(32) од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари”. На...

Во Скопје, Куманово и во Велес 23 кривични за непочитување на полицискиот час

– СВР Скопје, СВР Куманово и СВР Велес поднеле 23 кривични пријави против: Б.Б.(25), Д.К.(28), Н.Б.(38), А.К.(45), З.А.(36), сите од Скопје, Б.С.(37), Е.И.(30), А.С.(18),...

Со пушка и боксирач влетале на семејна веселба во с.Долно Соње

На 19.04.2020 година околу 01,00 часот во с.Долно Соње, скопско, во куќа на ул.12. сопственост на П.К. (56) од Скопје, каде што претходно имало...

Во напуштен објект полицијата пронашла претепан и ограбен скопјанец

Во Полициската станица Центар вчера околу 15:10 часот било пријавено дека во напуштен објект на ул.„Тетовска“ од полициски службеници од СВР Скопје бил пронајден...

САМО ВО ВЕЛЕС: Крадец фатен при тешка кражба од автомобил во време на полициски...

На 13.04.2020 околу 21.30 часот, додека траела забраната за движење, од полициски службеници од СВР Велес бил лишен од слобода М.А.(23) од Велес, бидејќи...

Велешанка нападната од куче скитник во време на полициски час

Во неделата додека траеше најдолгиот полициски час, односно тој беше преку целиот викенд, 37-годишна жена од Велес била нападната од куче скитник. Настанот се случил...

Драма на градскиот пазар во Велес: Се расправал со колегите на нападнал полицајци

На Градски пазар во Велес од полициски службеници од СВР Велес бил лишен од слобода И.Ѓ.(39), од Росоман, поради постоење основи на сомнение дека...

Бидете поврзани со нас!

22,180ФановиМи се допаѓа

Latest article

Приведен кавадарчанец: Во неговиот трактор пронајдени мигранти

Во текот на вчерашниот ден околу 19.30 часот во Кавадарци, кај нова крстосница кај Градските гробишта, полициски службеници го лишиле од слобода Р.К.(58) од...

Денеска гласаат болните од ковид-19 и лицата во самоизолација според посебен здравствен протокол

Денешното гласање на болните од Ковид-19 и на лицата кои се во самоизолација се одвива според посебно утврден здравствен протокол за заштита. Гласањето ќе...

Во последното деноноќие повеќе оздравени одколку заболени од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 63 -Куманово 4 -Дебар 6 -Штип 4 -Прилеп 2 -Тетово 14 -Струга 6 -Велес...