Драма на градскиот пазар во Велес: Се расправал со колегите на нападнал полицајци

0
12080

На Градски пазар во Велес од полициски службеници од СВР Велес бил лишен од слобода И.Ѓ.(39), од Росоман, поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

Тој, при обид за утврдување на идентитет од полициските службеници, физички нападнал полициски службеник и се обидел да го напушти местото на настанот – пишува во соопштението на СВР Велес.

Овој настан се случил во петокот односно на 10.04.2020 година.