Во последното деноноќие повеќе оздравени одколку заболени од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 63 -Куманово 4 -Дебар 6 -Штип 4 -Прилеп 2 -Тетово 14 -Струга 6 -Велес...

Се отвораат граничните премини, вежбалните, угостителските објекти во внатрешниот дел и моловите во недела

  Министерството за здравство информира дека на вчерашната 72-ра седница, Владата на Република Северна Македонија ја усвои препораката на Комисијата за заразни болести за отворање...

Во последните 24 часа се направени 1208 тестирања, а регистрирани се 136 нови случаи...

  Во последните 24 часа се направени 1208 тестирања, а регистрирани се 136 нови случаи на ковид-19.Во последните 24 часа се направени 1208 тестирања, а...

Д-р Усеини: Обезбедени 31 единица конвалесцентна плазма за третман на пациенти со Ковид-19

  Од Институтот за трансфузиона медицина информираат дека се обезбедени 31 единица конвалесцентна плазма за третман на 31 пациент со ковид-19. Од нив, 16 се...

ДЕНЕСКА СЕ ПОТВРДЕНИ 134 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19-ВКУПНАТА БРОЈКА НА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ Е 4289,...

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1173 тестирања, а регистрирани се 134 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-97, Куманово-5,...

Девет починати и 162 нови позитивни од Ковид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на Kовид-19. – Скопје 92 – Куманово 3 – Дебар 5 – Штип 1 –...

164 новозаразени од Ковид-19 и 2 починати

  Во последните 24 часа се направени 1045 тестирања, а регистрирани се 164 нови случаи на ковид-19 во: - Скопје 85 - Куманово 24 - Дебар 3 -...

Повторно над 100 заболени, овој за жал и многу почитани

Во последните 24 часа се направени 1019 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19. – Скопје 89 – Куманово 4 – Штип 2 – Прилеп 2 –...

УХМР со детална временска прогноза за неделава – следува драстична промена

Времето денес (09.06) ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, а локално и во форма...

Повторно голем број на заразени од Ковид-19. Погледнете ги резултатие за последното деноноќие

  Во последните 24 часа се направени 702 тестирања, а регистрирани се 127 нови случаи на ковид-19. - Скопје 67 - Куманово 1 - Дебар 1 - Штип 33 -...

Бидете поврзани со нас!

22,180ФановиМи се допаѓа

Latest article

Приведен кавадарчанец: Во неговиот трактор пронајдени мигранти

Во текот на вчерашниот ден околу 19.30 часот во Кавадарци, кај нова крстосница кај Градските гробишта, полициски службеници го лишиле од слобода Р.К.(58) од...

Денеска гласаат болните од ковид-19 и лицата во самоизолација според посебен здравствен протокол

Денешното гласање на болните од Ковид-19 и на лицата кои се во самоизолација се одвива според посебно утврден здравствен протокол за заштита. Гласањето ќе...

Во последното деноноќие повеќе оздравени одколку заболени од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 63 -Куманово 4 -Дебар 6 -Штип 4 -Прилеп 2 -Тетово 14 -Струга 6 -Велес...