Трикови за колачи кои мора да ги пробате дома (ВИДЕО)

Понекогаш не е доволно да направите вкусни колачи за вашите најмили. Во ова видео, покажани се многу добри идеи кои ќе ви помогнат да...

Чоколадна магија: Домашна бајадера готова за 20 минути

Вкусна чоколадна магија која ќе ве маѓепса со вкусот, но и со брзината на приготвување. Има ли некој кој не сака бајадера? Најверојатно не. Направете си...

21 одличен трик за во кујна за кои ќе бидете благодарни!

Не треба да бидете експерт за да направите вкусни јадења, потребни ви се само креативност и алатки. Затоа ви покажуваме како да подготвите неверојатни...

По него полуде целиот свет – еве како се прави ДАЛГОНА КАФЕ

Далгона кафето е кремаст напиток по кој полуде светот во изминатиов период. На социјалните мрежи може да се забележат многу фотографии од ова кафе,...

ПРЕВКУСНО: Шарен куглоф со чоколадо и ванила

Сакате да ги воодушевите гостите со изнвореден десерт, а истовремено да бидете сигурни дека на крајот се ќе излезе како што треба? Направете шарен куглоф...

Кремаст напиток од јагоди што ги воодушеви сите!

Познатата инстаграм блогерка, Валентина Муци, која инаку е позната по преубавите јадења и десерти кои ги прави самата, објави видео на кое не можевме...

Топ 10 традиционални македонски рецепти!

Погледнете го следното видео објавено на YouTube, во кое е направена ранг листа на топ 10 традиционални рецепти од македонската кујна, која како што...

Сок од домати – помошник во борбата против вирусите!

Загриженоста заради епидемијата „Ковид-19“, а со неа и сезонските настинки и грип, нè тера да ја промениме нашата исхрана: наместо „брза“, сега е „поздрава,...

Мора да се проба: Кадаиф со ореви

Потребни состојки:  500 г кадаиф 200 г ореви 50 г суво грозје 150 г путер 300 г шеќер 200 мл вода 1 лимон Начин на...

(ВИДЕО) Рецепти за совршени палачинки

На интернет можат да се најдат голем број на рецепти за правење на палачинки, но овие 4 рецепти кои што ќе можете да ги...

Бидете поврзани со нас!

22,180ФановиМи се допаѓа

Latest article

Приведен кавадарчанец: Во неговиот трактор пронајдени мигранти

Во текот на вчерашниот ден околу 19.30 часот во Кавадарци, кај нова крстосница кај Градските гробишта, полициски службеници го лишиле од слобода Р.К.(58) од...

Денеска гласаат болните од ковид-19 и лицата во самоизолација според посебен здравствен протокол

Денешното гласање на болните од Ковид-19 и на лицата кои се во самоизолација се одвива според посебно утврден здравствен протокол за заштита. Гласањето ќе...

Во последното деноноќие повеќе оздравени одколку заболени од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 63 -Куманово 4 -Дебар 6 -Штип 4 -Прилеп 2 -Тетово 14 -Струга 6 -Велес...