Меси го прифати “ОСТАНИ-ДОМА“ предизвикот

Остани дома предизвикот го прифати Лео Меси, откако предизвикан беше од поранешниот соиграч Чави и позитивно го изненади светот. За да продолжи овој тренд...

Баерн нема да го купи Кутињо, фудбалерот може да се врати во Премиер лигата

Барселона е убедена дека Баерн нема да го откупи играчот од средниот ред Филипе Кутињо на крајот на сезоната. Минхенскиот клуб го изнајми Бразилец...

Екипата на Валенсија потврди дека уште четири фудбалери се заразени со коронавирус

Утрово екипата на Валенсија потврди дека нивниот фудбалер Езекил Гарај е позитивен на коронавирус. Гарај веќе потврди на социјалните мрежи, а неколку часа подоцна од...

Кошаркар на Детроит Пистонс заразен со коронавирус

  Кристијан Вуд, центарот на Детроит Пистонс е позитивен на тестот за коронавирус, пренесуваат американските медиуми. Тој е трет НБА играч кој го има вирусот,...

РОНАЛДО СЕ УШТЕ НЕ РАЗМИСЛИЛ: Лажна била веста дека своите хотели ќе ги пренамени...

Како што јави утринава шпанската „Марка“ - играчот на Јувентус, Кристијано Роналдо, одлучил да ги пренамени своите хотели во Португалија во болници за лекување...

Прв случај на коронавирус во Бундеслигата- еве за кој фудбалер станува збор

Играч на тимот на Падерборн во Бундеслигата е првиот случај на коронавирус COVID-19 во врвното елитно натпреварување на Германија. 20-годишниот Лука Килијан се тестираше...

Бидете поврзани со нас!

22,180ФановиМи се допаѓа

Latest article

Приведен кавадарчанец: Во неговиот трактор пронајдени мигранти

Во текот на вчерашниот ден околу 19.30 часот во Кавадарци, кај нова крстосница кај Градските гробишта, полициски службеници го лишиле од слобода Р.К.(58) од...

Денеска гласаат болните од ковид-19 и лицата во самоизолација според посебен здравствен протокол

Денешното гласање на болните од Ковид-19 и на лицата кои се во самоизолација се одвива според посебно утврден здравствен протокол за заштита. Гласањето ќе...

Во последното деноноќие повеќе оздравени одколку заболени од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 63 -Куманово 4 -Дебар 6 -Штип 4 -Прилеп 2 -Тетово 14 -Струга 6 -Велес...