(ВИДЕО) Ким Јонг-Ун е жив и здрав и отвора фабрики!

Со недели се шпекулираше дека Ким Јонг-Ун е мртов и дека неговата сестра ќе го наследи. Но тој денес ги разби сите тие шпекулации...

(ВИДЕО) Италија ги ЛАЖИРАШЕ БРОЈКИТЕ НА ПОЧИНАТИТЕ од коронавирус тврди италијански пратеник

Италијанскиот пратеник Виторио Сгарби вели дека целата хистерија околу коронавирусот била една голема измама. Тој исто така вели дека Италија ги лажирала податоците за...

Повеќе од 2,7 милиони луѓе се заразени со коронавирус, починале над 190 000

Повеќе од 2,7 милиони луѓе ширум светот се заразиле со коронавирус, а над 190.000 починале откако вирусот се појави кон крајот на минатата година...

(ВИДЕО) Торнадо ја погоди јужна Оклахома

Огромно торнадо го зафати округот Маршал во јужна Оклахома. Во оваа природна непогода животот го загуби едно лице. Севкупно, скоро дваесетина торнада се разграбија низ...

Аниматорот на “Том и Џери” и “Попај”-Gene Deitch почина на 95 години

Gene Deitch (8 август 1924 година - 16 април 2020 година) беше американско-чешки илустратор, аниматор , стрип уметник, и филмски режисер.Со седиште во Прага...

Шпанија стана трета земја т со над 20.000 смртни случаи од КОВИД-19

Во Шпанија во изминатите 24 часа починаа 565 луѓе од коронавирус, што е за само 20 помалку од претходниот ден. Со тоа Шпанија стана трета...

(ВИДЕО) Еве како жителите на Москва им се заблагодаруваат на здравствените работници!

Жителитие на главниот град на Русија, Москва, најдоа уникатен начин да им се заблагодарат на пожртвуваноста на здравствените работници кои секојдневно се борат против...

Дефицитот на САД може да достигне 3,8 трилиони долари во 2020 година

Запирањето на американската економија и трошоците поврзани со епидемијата на коронавирус ќе го зголемат за речиси четири пати буџетскиот дефицит на САД. Дефицитот би можел...

Како ли им успева? Виетнам со 95 милиони жители има 262 заразени и нема...

Како земја која нема ниту еден смртен случај, а бројот на заразени со коронавирус се движи во неколку стотици, Виетнам доби пофалби од Светската...

САД од денеска се земја со најголем број починати од Ковид-19

САД во моментов е на првото место во светот по бројот на заболени лица со 533.088 случаи, на второ е Шпанија с 163.027, следува...

Бидете поврзани со нас!

22,180ФановиМи се допаѓа

Latest article

Приведен кавадарчанец: Во неговиот трактор пронајдени мигранти

Во текот на вчерашниот ден околу 19.30 часот во Кавадарци, кај нова крстосница кај Градските гробишта, полициски службеници го лишиле од слобода Р.К.(58) од...

Денеска гласаат болните од ковид-19 и лицата во самоизолација според посебен здравствен протокол

Денешното гласање на болните од Ковид-19 и на лицата кои се во самоизолација се одвива според посебно утврден здравствен протокол за заштита. Гласањето ќе...

Во последното деноноќие повеќе оздравени одколку заболени од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 63 -Куманово 4 -Дебар 6 -Штип 4 -Прилеп 2 -Тетово 14 -Струга 6 -Велес...