Први два случаи на Ковид-19 на Камчатка

0
395

Во рускиот регион Камчатка на Далечниот исток, денес се регистрирани првите два случаи на заразени со коронавирусот, информираат тамошните медиуми.

За потсетување во Русија до сега се регистрирани 4.735 случани на лица заразени со КОВИД – 19, починати се 43, а оздравеле 333 пациенти.