(ВИДЕО) Едноставен рецепт за крофни

Во следното видео ќе можете да видите еден едноставен рецепт за правење на вкусни крофни. Потребни состојки: - Вода - 170мл - Квасец - 7гр - Брашно -...

23 одлични идеи за вашиот телефон

Речиси секој има телефон деновиве. И во ова видео можете да погледнете неколку одлични идеи што ќе му дадат одличен дизајн на вашиот телефон. Исто...

Брза торта со кокос без печење

Доколку копнеете по едноставен рецепт кој не само е одличен на вкус, туку и лесно се подготвува, тогаш сте на вистинското место. Сите оние...

Трикови за колачи кои мора да ги пробате дома (ВИДЕО)

Понекогаш не е доволно да направите вкусни колачи за вашите најмили. Во ова видео, покажани се многу добри идеи кои ќе ви помогнат да...

Важни совети: Како да ги заштитите вашите деца од комарците?

Комарците се најактивни во лето. Најмногу ги има во области покрај река, но не им е проблем да прелетаат и по неколку десетини километри....

(ВИДЕО) Ова е детето кое ги синхронизира Мемо и Џан во „Близнаци“

Заврши турската серија „Близнаци“ која имавме прилика да ја гледаме на телевизија Сител секој работен ден од 20 часот. Главни ликови во серијата беа Мемо...

Чоколадна магија: Домашна бајадера готова за 20 минути

Вкусна чоколадна магија која ќе ве маѓепса со вкусот, но и со брзината на приготвување. Има ли некој кој не сака бајадера? Најверојатно не. Направете си...

Мицкоски и Заев се „тепаат“ во новиот спот на ДНК

„Јави ми“ е новиоти сингл на ДНК, кој беше претставен во текот на денешниот ден. Во него е вклучена една интересна анимирана видео приказна...

Лео Бокерија-Најпознатиот доктор на светот советува како да се живее долго и здраво!

  Можеби најпознатиот доктор на светот, познатиот руски кардиолог Лео Бокериjа го има рецептот за долг живот. Тој ја поби идејата за традиционална дијета и...

21 одличен трик за во кујна за кои ќе бидете благодарни!

Не треба да бидете експерт за да направите вкусни јадења, потребни ви се само креативност и алатки. Затоа ви покажуваме како да подготвите неверојатни...

Бидете поврзани со нас!

22,180ФановиМи се допаѓа

Latest article

Приведен кавадарчанец: Во неговиот трактор пронајдени мигранти

Во текот на вчерашниот ден околу 19.30 часот во Кавадарци, кај нова крстосница кај Градските гробишта, полициски службеници го лишиле од слобода Р.К.(58) од...

Денеска гласаат болните од ковид-19 и лицата во самоизолација според посебен здравствен протокол

Денешното гласање на болните од Ковид-19 и на лицата кои се во самоизолација се одвива според посебно утврден здравствен протокол за заштита. Гласањето ќе...

Во последното деноноќие повеќе оздравени одколку заболени од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 63 -Куманово 4 -Дебар 6 -Штип 4 -Прилеп 2 -Тетово 14 -Струга 6 -Велес...