По него полуде целиот свет – еве како се прави ДАЛГОНА КАФЕ

0
3562

Далгона кафето е кремаст напиток по кој полуде светот во изминатиов период. На социјалните мрежи може да се забележат многу фотографии од ова кафе, кое за волја на вистината има прекрасен вкус.

За подготовка на пената, потребно е да помешате 2 лажици инстант кафе, 2 лажици шеќер и 2 лажици врела вода. Матете за да добиете кремаста смеса која потоа ќе ја истурите врз млеко или вода.

Погледнете како се прави и уживајте во него: