Д-р. Митов појаснува зошто е толку добро што ги имаме ДОМАТИТЕ

Доматите традиционално многу често се присутни на нашите трпези. Тие се идеална храна, особено за топлите периоди кои се пред нас. Богати се со...

Еве што треба да се јаде највеќе за блескаво бела насмевка

За да имаме блескаво бела насмевка, потребно е да јадеме црвени боровинки, друго црвено овошје и зеленчук. Најновите истражувања покажале дека оваа храна содржи полифенол,...

Пица или житарици? Што мислите дека е подобро за појадок?

Појадокот е најважен оброк во текот на денот, а повеќето луѓе се трудат тогаш да изедат нешто полесно. Меѓутоа, дали тоа е правилно? Колку...

Ротквица – супер храна која неоправдано ја занемарувате

Ротквиците најчесто служат како додаток кон главното јадење, а луѓето не се свесни дека таа позитивно делува на нивниот организам. Богати се со влакна,...

Ефективни вежби за брзо слабеење

На следното видео Д-р. Ентони Балдузи презентира 11 вежби со лесни тегови. Со овие вежби ќе можете ефикасно, брзо и лесно да слабеете. Погледнете. https://www.youtube.com/watch?v=F6y_HS3pSQk&feature=emb_title  

Како изгледала Мерилин Монро на плажа на 23 години

Мерилин Монро ја знаеме како една од најголемите филмски ѕвезди кои некогаш постоеле во Холивуд. Таа за кратко време станала една од најдобрите актерки...

Еве како да си направите сами заштитна маска (ВИДЕО)

Во ек на покачување на цените на маските за заштита, ви препорачуваме да го погледнете ова кратко видео и да научите да си направите...

ПЕТ стратегии за слабеење за презафатените мајки (ВИДЕО)

Доктор Ентони Балдузи од The Fit Mother Project – Fitness For Busy Moms предлага пет едноставни стратегии за слабеење кои вклучуваат вежбање, но и...

Бидете поврзани со нас!

22,180ФановиМи се допаѓа

Latest article

Приведен кавадарчанец: Во неговиот трактор пронајдени мигранти

Во текот на вчерашниот ден околу 19.30 часот во Кавадарци, кај нова крстосница кај Градските гробишта, полициски службеници го лишиле од слобода Р.К.(58) од...

Денеска гласаат болните од ковид-19 и лицата во самоизолација според посебен здравствен протокол

Денешното гласање на болните од Ковид-19 и на лицата кои се во самоизолација се одвива според посебно утврден здравствен протокол за заштита. Гласањето ќе...

Во последното деноноќие повеќе оздравени одколку заболени од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 63 -Куманово 4 -Дебар 6 -Штип 4 -Прилеп 2 -Тетово 14 -Струга 6 -Велес...